اعتراض مولوی عبدالحمید به عملکرد نمایندگان، دو روز پس از دفاع خامنه‌ای از مجلس

دو روز پس از دفاع و تمجید رهبر جمهوری اسلامی از عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مولوی عبدالحمید، رهبر پرنفوذ سنی‌های ایران، به سکوت نمایندگان نسبت به مشکلات اساسی کشور شدیدا اعتراض کرد.

عبدالحمید اسماعیل‌زهی روز جمعه پنجم خرداد در سخنرانی خود در مراسم نمازجمعه زاهدان، با کنایه به عملکرد مجلس شورای اسلامی گفت: «مجلس خانه ملت است، خانه دولت و حاکمیت نیست.»

او «دفاع از حقوق ملت» و «نظارت بر عملکرد حاکمیت»، «نظارت بر اجرای قانون اساسی»، «نظارت بر اجرای عدالت» و «نظارت بر آزادی‌ها» را از جمله وظایف مجلس شورای اسلامی دانست.

مولوی عبدالحمید به طعنه گفت که اکنون کار مجلس شورای اسلامی فقط این شده که نمایندگان بگویند «فلان جا آب نیست، فلان جا برق نیست، فلان جا راه نیست»، در حالی که کار اصلی نمایندگان، نظارت بر سیاست‌های داخلی و خارجی و اجرای عدالت در کشور است.

در حالی که علی خامنه‌ای به‌تازگی در سخنانی نمایندگان را «انقلابی» دانسته، مولوی عبدالحمید گفت: «اشتباه است که فکر کنیم با یک تفکر می‌توانیم مجلس را اداره کنیم. این اشتباه بزرگ سیاسی است. مجلس، محل تفکرات گوناگون است.»

علی خامنه‌ای روز سوم خرداد در دیدار با نمایندگان مجلس که به دفتر او رفته بودند، گفت: «از اول تشکیل مجلس یازدهم اعتقاد داشتم که این مجلس انقلابی است؛ الان هم بعد از سه سال همین را تکرار می‌کنم.»

29268

ئەمریكا فەرماندەكانی سوپای پاسداران لە كرماشان و ئیلامی سزا دا
پەلاماری رژێم بۆ ژینگەپارێزانی سەوزی چیای كوردستان
زەینەب جەلالیان لە لۆمۆند: ئەو ھەموو زوڵمە دەبینم، چۆن پەشیمان ببمەوە؟
ژمارەیەك چالاكوانی باشووری كوردستان پشتیوانی لە حیزبەكانی رۆژھەڵات دەكەن
كۆمەلەی شۆرشگێریش داوای مانگرتن دەكات
نزدیك بەنیمی از بازداشت شدەھای ماە آگوست در ایران كوردھا ھستند